לקבל את השנה הנכנסת על ידי התכנסות וחיבור משותף - יום אוריינטציה לצוותים באשדוד      

זו השנה השנייה בה מתכנסים יחד כל עובדי מסגרות השיקום בעיר אשדוד ליום אוריינטציה לתחום המוגבלויות.
ביום זה לקחו חלק 120 עובדים- מדריכים ומדריכות, אנשי משק ומזכירות, עובדים סוציאליים, אנשי מקצועות הבריאות ומנהלים.
המטרה הינה העשרה וקידום הצוותים באופן ייחודי ומהנה, העלאת תכנים רלוונטיים ומקצועיים אשר יוכלו להרחיב אופקים ולהעניק נקודות מבט והתייחסות שונות ומגוונות לחוויות היום יום במסגרות העבודה.
השאיפה לחידוש וחשיפה לתכנים עדכניים נובעת מראיה רחבה של צרכי העובד : הטענת מצברים לצד מתן כלים וידע מקצועיים לסיוע בטיפול. בנוסף, אגף השיקום, רואה במפגש העובדים חלק משימור הרצף הטיפולי של האדם עם המוגבלות המקבל שירות בעיר אשדוד.

היום נפתח לצלילי להקת 'שרים מהלב', הרכב רב נכותי ממסגרות היום בעיר, אשר מזה מספר שבועות פועל יחד בכישרון רב בהנחייתו של נועם לוי.
לאחר מכן עלתה חגית רון־רבינוביץ’, אימא לארבעה, כתבת מגזין ופובליציסטית בכירה בעיתון ”ישראל היום” המקדישה את חמש עשרה השנים האחרונות, מאז אובחן בנה הבכור עילי כאוטיסט, להסברה ולהעלאת המודעות.
באמצעות סרט ייחודי והרצאה מרתקת אפשרה חגית הצצה חד פעמית לתוך עולמם של המשפחות המתמודדות עם גידול ילד עם מוגבלות. חגית ריגשה את המשתתפים עד דמעות !
לאחר ארוחת חלבית עשירה לעין וטעימה לחיך התחלקו המשתתפים לסדנאות, שמטרתן להתחיל את השנה בחיוך ובאנרגיה חיובית– סדנת יוגה צחוק ונטורופתיה, סדנת פלייבק וסדנת סטיילינג.
בסיום האירוע חולק שי אישי לכל עובד מה שהביא לסיום היום בחיוך גדול ובהכרת תודה.
כותבות שקד ורעות, עו"ס ממחלקת השיקום, אשר הפיקו את היום :"קרן שלם שותפה בפרויקטים רבים לרווחת אנשים עם מוגבלות באשדוד. הקרן מסייעת בבינוי, שיפוץ, הצטיידות ופרויקטים ייחודיים בתחומי האומנות וההסברה. הקרן מלווה את פעילות העיר למען אנשים עם מוגבלות ברגישות, אכפתיות, בקשר בלתי אמצעי, במקצועיות, ביצירתיות, בגמישות ובאהבה גדולה, ושותפה בוועדת ההיגוי המלווה את ימי האוריינטציה בעיר לרבות בגיבוש התכנים ובמימון האירועים"

ליום זה שותפים אגף השיקום במנהל הרווחה באשדוד, אגף קהילה במנהל מוגבלויות במשרד הרווחה, וקרן שלם.

יישר כוח לצוות מחלקת השיקום על הפקתו של עוד יום מוצלח !