הונחה אבן הפינה להקמת 'בית היוצר' - מרכז תעסוקה רב נכותי באופקים      
בטקס מרגש הונחה בחודש נובמבר אבן הפינה לבניית מרכז תעסוקה רב נכותי באופקים 'בית היוצר' – יצירה חברתית מקומית. באירוע החגיגי לקחו חלק כל השותפים בהקמתו שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, חיים כץ, מנהל הקרן לפיתוח שירותים לנכים, שמואל ויינגלס, מנכ"לית קרן שלם, ריבה מוסקל, אנשי עמותת יחדיו, מפעלי שיקום, רב העיר, הרב עמרם אוחיון שליטא ואנשי מקצוע רבים. המרכז, יעסיק ויכשיר כ-100 איש ואישה עם מוגבלויות שונות במטרה להקנות להם מיומנויות והרגלי עבודה ואורח חיים יצרני כדי לאפשר את השתלבותם בשוק החופשי. המטרה להביאם לעצמאות כלכלית מירבית, תוך הקניית כלים, הרגלים ותמיכה מקצועית לשיפור העצמאות והתפקוד בתוך הקהילה. במרכז מתוכננים מגוון עיסוקים שבהם יוכלו מקבלי השירות לבחור - בתחומי החשמל, האלקטרוניקה, קוסמטיקה, ניקיון ומתוכננת גם הקמתה של חממה במקום.

ראש עיריית אופקים, איציק דנינו אמר באירוע: "המרכז החדש יהיה אחד המפעלים שיהוו דוגמה למפעלים אחרים שיוקמו אחריו ברחבי בארץ, שילובם של אנשים עם מוגבלויות ומתן תעסוקה ופרנסה בצידה. זה אחד הפרויקטים שמרגשים אותי ובהחלט יש במה להתגאות".

מנכ"לית קרן שלם, ריבה מוסקל: "השנה היא השנה של אופקים, גם בקצב של התפתחות העיר וגם בעשייה שלה עם ולמען אנשים עם מוגבלויות. יש כאן אמירה עירונית של השקעה של העירייה בפיתוח מענים מכבדים המקדמים את איכות החיים וההשתלבות של אנשים עם מוגבלויות ויחד איתם את איכות החיים של כל תושבי העיר".

שר העבודה והרווחה, חיים כץ: "כל השותפים בפרויקט המדהים הזה נתנו ונותנים הרבה לב והרבה נשמה, סבלנות וסובלנות. לאחר הפנייה של ראש העיר במטרה לתת תנאים פיזיים אחרים לאנשים עם צרכים מיוחדים המבקשים תעסוקה היה לי ברור שאנחנו הולכים אתו יד ביד. אשרי העיר שיש לה ראש עיר כזה".

קרן שלם מסייעת במימון הקמתו של המרכז החדש